اجاره ماشین عروس و نکته های مهم آن

تشریفات عروسی یعنی شرکت و تیمی که انجام کلیه کار ها یا به عبارتی دیگر انجام صفر تا صد مراسم عروسی توسط یک مؤسسه تشریفات برای جشن عروسی را به عهده میگیرد.

کار هایی که مؤسسه تشریفات باید انجام دهد

-در اولین مرحله تشریفات عروسی، باید یک مکان مناسب توسط مؤسسه انتخاب شود. بسته به نوع فصل، سلیقه عروس و داماد، حجم مهمان ها، بودجه کافی مکان مورد نظر که می تواند تالار، باغ، یا باغ تالار باشد انتخاب می شود.

-وظیفه ی بعدی، تهیه کردن ماشین عروس است. سپس گل آرایی آن، گل آرایی اتاق عروس و گل آرایی جایگاه عروس و داماد.

-معرفی یک گروه موسیقی یا همان DJ مناسب برای عروسی با توجه به سلایق عروس و داماد نیز از جمله کار های تشریفات عروسی می باشد.

-معرفی کردن آتلیه عروسی مناسب که برای عکسبرداری و فیلمبرداری مراسم، زبده باشد.

-تشریفات عروسی باید فروشگاهی مناسب برای تهیه کارت عروسی های زیبا و متنوع به عروس و داماد پیشنهاد دهد.

-تشریفات عروسی، باید آرایشگاه مناسب و کاربلدی را به عروس و داماد پیشنهاد دهد. معمولا انتخاب آرایشگاه برای عروس بسیار سخت است و باید در انتخاب آن بسیار دقت شود.

-در مراحل بعد نیز، خرید لباس عروس و پیشنهاد فروشگاهی مناسب برای لباس عروس و داماد، خرید میوه و شیرینی های مناسب و تازه برای عروسی در مراحل بعدی، جزء کار تشریفات عروسی می باشد.

چرا از تشریفات عروسی استفاده کنیم؟

امروزه با بزرگ تر شدن شهر ها و افزایش آداب و رسوم مردم و پیچیده تر شدن برنامه ریزی برای عروسی، باعث شده عروس و داماد برای راهنمایی در انجام مراسم عروسی، به سوی کارشناسان این امور بروند و از آن ها در انجام هر چه بهتر اجرا شدن مراسم عروسی، کمک بگیرند. کمک گرفتن از تشریفات عروسی باعث افزایش بهره وری، کاهش هزینه های تجملی، انتخاب بهتر گزینه های مدنظر و . . . می شود.

یکی از دغدغه های عروس و داماد، بودجه است که می خواهند بدانند با بودجه آن ها آیا سطح خدمات مناسب شامل حال آن ها می شود یا خیر. این کارها را باید به تشریفات عروسی سپرد. آن ها با توجه به بودجه شما، بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند. برخی نکات دیگر نیز روی بودجه و هزینه های عروسی توسط خود عروس داماد تأثیر می گذارد مانند وسط هفته بودن عروسی، تعداد مهمان ها و . . .

در قرارداد تشریفات عروسی چه مفادی باید نوشته شود؟

وقتی ما، عروسی خود را به دست تشریفات عروسی می سپاریم و قرار داد می بندیم، یک سری نکات و مفادی در آن نوشته می شود که در اینجا به آن ها اشاره می کنیم در این قرارداد که از سوی عروس و داماد یا خانواده آن ها و مؤسسه بسته می شود، مفادی دارد. میزان بودجه ای که آماده شده است، مهم ترین بخش این مفاد است. زیرا همه موارد طبق بودجه پیش می رود و بر اساس آن، انتخاب ها انجام می شود.

از دیگر مفاد آن، تعداد مهمان های حاضر در مراسم هستند. باید حتما تعداد آن ها مشخص شود تا بر اساس آن، میوه و شیرینی و شام، ترتیب داده شود و مراسم بهتر و مناسب تر آماده شود. از دیگر مفاد آن، ساعت شروع مجلس و ساعت ورود عروس و داماد است. زیرا باید گروه فیلم برداری آماده شوند و همینطور مراسم آتش بازی برای ورود عروس و داماد نیز به نحوه صحیح برگزار شود.

روز مناسب برای برگزاری عروسی

نکات مهم قرارداد با تشریفات عروسی

باید دانست که ما بر اساس یک بودجه خاص، مراسم و نحوه برگزاری آن ها را به تشریفات عروسی سپرده ایم و آن ها نیز در هرچه بهتر برگذاری مراسم تلاش می کنند. باید از قبل در شناخت اینکه کدام تشریفات عروسی بهتر است و با تجربه تر است، حتما تحقیقات لازم را انجام داد. باید این نکته را بدانیم که وقتی امور را بدست این مؤسسه تشریفات سپرده ایم، باید با آن ها همکاری کنیم که در بهتر اجرا شدن مراسم عروسی بسیار کمک شایانی است.

نکته آخر، اگر در فکر راحتی و کمتر شدن کار هایتان در مراسم عروسی هستید و می خواهید برنامه ریزی مراسم عروسی را یک سری کارشناسان متخصص در این زمینه انجام دهند تا از سردرگمی در روز های پیش روی مراسم تان، رهایی یابید، پیشنهاد می دهیم از تشریفات عروسی، در اجرا کردن مراسم عروسیتان بهره بگیرید تا آن ها مراسم تان را به نحو احسن اجرا کنند.

نکات ضروری برای درج در قرارداد تالار و تشریفات عروسی

  • تاریخ و شماره عقد قرارداد
  • اطلاعات طرفین قرارداد ( نام تالار پذیرایی ، نام سالن انتخابی ، شماره ثبت ، آدرس دقیق محل برگزاری جشن ، تلفن ، نام مدیر تالار )
  • روز و تاریخ جشن ، نوع جشن ( مختلط یا غیر مختلط )
  • ساعت شروع و خاتمه جشن عروسی ، به علاوه زمان در نظر گرفته شده برای چیدمان قبل جشن و نظافت و جمع آوری بعد جشن
  • تعداد مهمانان
  • هزینه ورودی تالار و هزینه به ازای هر نفر
  • ذکر وجود پارکینگ و ظرفیت در اختیار شما
  • اطلاع از وجود برق اضطراری
  • حضور عاقد برای  خطبه عقد
  • ذکر هزینه های جانبی ( ذکر این هزینه ها در قرارداد تشریفات عروسی بسیار واجب است هزینه هایی مثل بادکنک آرایی گل آرایی آتش بازی ، اتاق عقد ، عاقد ، مالیات ، حق خدمات و .. )