مجموعه باغ تالار آرشین با کادری مجرب و فضایی فوق العاده زیبا و لاکچری توانسته است تمام این آیتم ها را در خود جای دهد.
دسته گل عروس

گل از قدیم، یکی از نمادهای عروسی بوده است. قطعا تاکنون در مراسم های عروسی زیادی شرکت کرده اید و دسته گل های زیادی را در دستان عروس دیده اید که هر کدام ظاهر متفاوتی با یکدیگر داشته اند. ممکن است برخی از دسته گل های عروس از چند گل و رنگ یا از یک گل و یک رنگ تشکیل شده باشد که این مورد کاملا بستگی به سلیقه عروس خانم ها و نوع ست لباس دارد.

تاریخچه دسته گل عروس

برای اینکه بیشتر با وجود دسته گل در عروسی ها آشنا شویم، باید به زمان های قبل یعنی یونان باستان برگردیم. در قدیم دسته گلی وجود نداشته است بلکه برگ هایی را تزئین میکردند و به لباس عروس میبستند و به مرور زمان و بوجود آمدن مزون های لباس عروس، گل و برگ ها از لباس عروس جدا شدند و به عنوان یک دسته گل در دستان عروس قرار می گرفت. البته تصورها از معنا و مفهوم دسته گل عروسی بسیار متنوع است برای مثال در قدیم برخی ها نظریه میدادند که علت وجود دسته گل عروس، دور شدن بلاها از عروس است اما اکنون هر کدام از شاخه گل های دسته گل عروس، یک معنا و مفهوم دارد و جالب است بدانید نحوه چیدن گل های دسته گل در کنار یکدیگر نیز معنایی دارد به همین علت است که معمولا اینکار را گل فروشی ها انجام میدهند. برای مثال گل سفید ، نشانه پاکی است و وجود آن را در دسته گل ضروری میدانند یا گل قرمز نشانه عشق و حرارت زندگی است. از گل زرد به عنوان دوستی یاد می شود و گل نارنجی را نشانه ای از علاقه میدانند.

همانطور که ذکر شد، ترکیب انواع گل در کنار یکدیگر نیز جمله و پیامی را می رساند. برای مثال ترکیب گل سفید و قرمز به معنای عشق پاک زیاد به طرف مقابل است. حتی پیشنهاد می شود اگر میخواهید از همسرتان قدردانی و یا تشکر کنید، برای او دسته گلی صورتی انتخاب کنید زیرا نماد قدردانی و تحسین است.