مزایا و معایب انتخاب تالار عروسی یا باغ تالار؟

 

آب و هوا :

بهتر است در زمان اجاره تالار یا سالن عروسی به فصل نیز توجه داشته باشید. انتخاب باغ عروسی برای فصل‌های بهار و ابتدای پاییز لذت بخش‌تر خواهد بود. اما تالارها با داشتن سیستم گرمایش و سرمایش مناسب در هر چهار فصل امکانات لازم را دارند. البته در هر فصلی نیز باید به شرایط آب و هوایی دقت کرد. مثلا بارش باران بهاری و یا گرمای بیش از حد در تابستان ، بارش باران های پاییزی و آلودگی هوای شهرهای بزرگ خصوصا تهران در پاییز و زمستان و البته سرما و برف زمستان. برخی باغ‌ها برای رفع مشکل سرما در زمستان سالن سرپوشیده دارند که البته شما باید هزینه‌ای که صرف گرم کردن این فضا می‌شود را پرداخت کنید که شاید هزینه اضافی باشد. بنابراین انتخاب باغ فقط محدود به زمان محدودی در سال می شود. ؟ بهتراست زمانی را برای عروسی خود در باغ انتخاب کنید که دمای هوا حدود 25 – 35 درجه سانتی‌گراد باشد

وضعیت مکان :

باغ‌ها معمولاً در اطراف شهر هستند و سالن‌ها د رمحدوده داخلی شهرها. خارج شهر ترافیک ندارد، ولی پیدا کردن مکان برای مهمانان گاهی با سردرگمی همراه است که با دادن کروکی به آنها این مشکل رفع می‌شود و البته طی کردن مسافت نیز گاهی کسل آور است. ولی مشکل تالارهای داخل شهر نیز ترافیک خیابان‌ها و جای پارک خودرو است که در انتخاب تالار باید مد نظر قرار بگیرد.

نور و روشنایی :

تأمین برق مورد نیاز مکان شما بسیار مهم است. اگر خودتان باغی را برای این کار در نظر گرفته‌اید، مطمئن باشید که این مکان قادر به تأمین برق چراغانی‌ها و گروه موسیقی خواهد بود. اجاره موتور برق فکر خوبی است. و البته با عکاس نیز باید هماهنگ باشید چراکه نور عکس و فیلم نیز باید به خوبی تعبیه شوند. اما در تالار این مشکلات وجو ندارد. کیفیت عکس‌ها و فیلم‌ها در تالار به دلیل بسته بودن فضا و نورپردازی محیط بهتر از فضای باز خواهد بود. در فضای باز به خصوص وقتی هوا تاریک شده است باید منتظر پایین آمدن کیفیت عکس‌ها باشید.

ویژگی های باغ تالار

امکانات محل تالار را بررسی کنید

بخشی از مهم‌ترین مواردی که باید به آنها توجه کنید عبارتند از : ورودی اعیاد، ورودی آخر هفته، ورودی ایام هفته، جایگاه ماشین عروس، پارکینگ (طبقاتی، روباز، سربسته)، اتاق عقد مجزا، اتاق عقد داخل سالن، سفره عقد، عاقد برای خطبه عقد، محل بازی کودکان، سفره خانه سنتی، کافی‌شاپ، دکوراسیون، لوسترهای لوکس، نورپردازی، عکس‌برداری، فیلم‌برداری، موزیک، گل‌آرایی، بادکنک آرایی، مشعل‌آرایی، شمع آرایی، نورپردازی، نمایش و شعبده بازی، تزیینات میز و صندلی‌ها، آرایشگاه، میوه، شیرینی، شستشوی میوه، تهیه غذا، سرویس بهداشتی، خدمه، مهمان‌دار، نیروی امنیتی، آسانسور، ، ال یی دی و…

 اطراف باغ و تالار عروسی را بررسی کنید :

. اگر عروسی شما در باغ است حتما به کوچه باغ‌های اطراف آن دقت کنید. در باغ بهتر است شکیل و رنگ خورده باشد؛ اطراف باغ محل نگهداری احشام نباشد. کوچه باغ‌ها تمیز باشند خصوصا اگر جشن شما در فصول بارشی هستند در غیر این صورت میهمان‌هان ناراضی میشوند که لباس و ماشین‌های‌شان را گِلی کرده‌اید. حتی ممکن است برخی ماشین‌ها در راه‌های صعب‌العبور اطراف باغ گیر کنند.

کارهای مفرح در باغ :

در باغ کارهایی می شود انجام داد که در تالار نمی شود : مثلا آتش بازی ، کبوتر آزاد کردن ، سفارش قلیان و …